Блог

Захоплююча "гра в бісер" із Юлією Паламарчук

Профайл

Юлия


Юлия Паламарчук
Щиро хочу порадити не економити на матеріалах та не боятися експериментів. Кілька моїх авторських ідей вийшли у мене з 5-ї спроби, але потім… Гордість та щастя. Працюйте чесно та старанно. Це відчувається і на відстані.

Не нове, а заново. Оригінальні прикраси з японського бісеру.
Якщо досі ви вважали, що прикрасами з бісеру сьогодні нікого не здивуєш, попросимо не поспішати з висновками. Сьогоднішня наша героїня, Юлія Паламарчук із Києва, своєю творчістю демонструє протилежне: на звичний матеріал можна дивитися по-новому, експериментуючи із фурнітурою та додаючи до композиції інші матеріали для рукоділля. Звичайні "підліткові" браслети можуть  перерости у ексклюзив . За однієї умови - якщо над усім цим бере верх справжній перфекціонізм. 

 

Прикраси з бісеру фото 2

 

З чого почалося ваше захоплення?  

Початок був років 15 тому. Це були звичайні підліткові браслети із чеського бісеру. Йшли роки, поки я здобувала освіту, рукоділля відклала і повернулася лише тоді, коли мене попросили дати один майстер-клас. На той момент мені було  23 роки і за бісер до майстер-класу не сідала років 5.

Готуючи матеріал до заняття, я почала зустрічати посилання та відгуки на роботи саме з японського бісеру, який на сьогодні є найякіснішим та найдорожчим у світі.

Бажання придбати японський бісер, потримати його у руках було настільки величезне, що я годинами шукала в інтернеті магазини, що пропонують такий матеріал. І от сталося перше замовлення… Моєму здивуванню не було меж.

 

Прикраси з бісеру фото 3

Існує чимало стереотипів про те, що прикраси з бісеру більше не в моді, і на сьогодні є застарілим видом рукоділля. Що скажете з цього приводу? Чому ви обрали саме цей матеріал?

Такі стереотипи я часто зустрічаю, але чую їх лише до того моменту, поки людина не потримає в руках виріб з бісеру Деліка. Я абсолютно впевнена і мої постійні покупці мою впевненість підживлюють, в тому, що при правильному підході до роботи, при використанні особливо якісних матеріалів та скрупульозності в роботі – результат буде надзвичайним!

 

Розкажіть детальніше про переваги бісеру Деліка. 

Delica – бісер японської компанії Miyuki. Цей вид бісеру – найкращий на сьогоднішній день в усьому світі. Він має кілька розмірів. Форма його не кругла, як, наприклад, у чеському, а циліндрична. Тому готовий виріб нагадує цегляну кладку. Головна особливість Деліки – тонкі краї та надзвичайна широка дірочка, що для плетіння є великою перевагою. Палітра кольорів сягає більше ніж 500, скоріше і більше. Але дістати його – це головна проблема в роботі.

Раніше я думала, що проблемою буде вартість, але побачивши Деліку, готова відмовити собі в деяких речах, головне дістати особливий колір  Це правда.

 

Прикраси з бісеру фото 4

 

Прикраси з бісеру фото 5

 

Сім’я та творчість. Як близькі сприймають вашу творчість? Підтримують у всіх починаннях?

Сім’я дуже - дуже підтримує. Вони бачать моє шаленство, коли я отримую нову посилочку, масою в 50 грамів, де є 5 нових кольорів Деліки і розуміють, що це залежність  Хвала Богу, це єдина залежність, яка є! І саме вона є моєю мрією, моєю роботою, яку я обожнюю.

 

Звідки черпаєте ідеї на створення подібних речей? Що саме вас надихає?

Якщо говорити про шкіряні браслети та сережки – це повністю авторський дизайн, ідеї приходять виключно з практикою. Коли фантазія постійно працює в творчому напрямку. Не соромлюся зізнатися в тому, що основи для широких браслетів я відшукую в інтернеті, але змінюю кольорову палітру до невпізнанності. Такі роботи я не позначаю, як авторські. 

 

Які сенси та ідеї ви передаєте у своїх виробах? Чи можна назвати їх виробами з українською душею? 

Головні ідеї – добро та тепло і  щирість. Я ставлюся до виробів як символічних прикрас, які повинні нести позитивну енергетику людині, яка їх придбала. Кожну роботу  роблю виключно самостійно. Чи є  в них українська душа? Впевнена, що є, адже вони зроблені українськими рученятами та з великим задоволенням. Те, що я не використовую українські мотиви, причина цьому – складність дістати потрібні кольори. Але найближчим часом викладу одну роботу у кольорах та мотивах вишиванок – буде лише один екземпляр. Більше потрібних кольорів не мала змоги дістати.

 

Які поради можете дати початківцям у своїй галузі? 
Не економити на матеріалах та не боятися експериментів. Кілька моїх авторських ідей вийшли  з 5-ї спроби, але потім… Гордість та щастя. Працюйте чесно та старанно. Це відчувається і на відстані.

 

Прикраси з бісеру фото 6

 

Прикраси з бісеру фото 7

 

Як зробити так, аби ваші вироби не втрачали свого вигляду з часом?

З бісером Деліка – це не проблема. Фабрика, що випускає його дає таблицю стійкості по трьох пунктах. Я працюю лише з найстійкішим покриттям, який з часом не втрачає колір. Якщо говорити про фурнітуру, повторюся, при можливості, купити якісну дорожчу. Та працювати чесно і старанно!!!

Якщо існують які-небудь особливості використання саме моїх прикрас, я це вказую або обговорюю з замовником індивідуально.

 

Якщо говорити про українське рукоділля, то які основні проблеми можете виокремити?

Для багатьох українське рукоділля – вишиті рушники, вишиванки, писанки або вироби з петриківським розписом. Мені так здається. Треба змінити ставлення до українських майстрів. Якщо в прикрасах або одежі немає українських мотивів – це не говорить про те, що майстер не поважає свою культуру, головне, що творча людина народжена на українській землі і створює гарні та якісні речі.

Я не зовсім розумію майстрів, які зважаючи на трагічні події в нашій країні, повернули в масове використання вишиванки та кольори прапор. Якщо Ви - майстер – патріот, чому раніше не створили сорочку, гаманець та інший виріб з українською символікою?!

 

Прикраси з бісеру фото 8

 

БЛІЦ 

 

1. Улюблені кольори – коричневий, синій,червоний, чорний.

2. Улюблені книги  - вірші Ліни Костенко, «Оскар і рожева Пані» Єрік Емануель-Шмідт 

3. Ваші переваги в музиці – якщо відверто, люблю ліричний рок – Skorpions, Metalica та ін..

4. Улюблені фільми –  радянські. Типу: «Операція  «И», «Іронія долі або з легкою парою» та ін.

Серед сучасних: «1+1» ( дуже рекомендую), «Престиж»

5. Улюблений вислів –« Думки матеріалізуються», «Скупий платить двічі» ( не улюблений, але правдивий і дієвий )

6. Якби не було видів творчості, якими Ви займаєтеся зараз, чим би Ви захопилися?  

Писала б вірші, а точніше, друкувала б. Написані вони вже лежать у зошиті 

7. Завжди мріяв(-ла) опинитись у Західній Україні – це правда. За 26 років , лише в цьому травні там побувала. Це щастя!!!

8. Ідеальний чоловік, жінка – це – людина, яка сприймає, поважає, підтримує  та кохає тебе такою, якою ти є

9. Із задоволенням би зустрівся (-ся) засновниками компанії Мiyuki, з засновниками сайтів для рукоділля.

10. З упевненістю можу сказати, ми все зможемо і переможемо!!!

 

Прикраси з бісеру фото 9

 

 
бісер прикраси ручна робота сережки браслети кулони handmade Деліка майстер


Цікаві статті
Різдвяна казка від Золотих рук
Старі подушки: 15 ідей для аплікацій
Найсмачніша географія в світі!


Коментарі:
  • Зареєстровані учасники
  • Вконтакті
  • Facebook


*Коментарі відсутні